V armádě se nachází několik klíčových povolání, které jsou pro vedení války nezbytné a to včetně samotného velení. Celé roty mají na starosti generálové (org), těm podléhají kapitáni (důstojníci) jednotlivých družstev. V každém družstvu se nachází 4 až 6 vojáků, každý se specifickým povoláním bez ohledu na rasu. Některá povolání jsou limitovaná svým počtem v rámci jedné strany, frakce.
Každý hráč obdrží ve hře barevný rozlišovací šátek podle svého zařazení a přívěšek označující jeho život.
Kapitán (důstojník)
Každý kapitán, důstojník má na starost jedno družstvo (4 až 6 vojáků). Důstojník velí družstvu a zodpovídá za plnění svěřených úkolů. Zodpovídá však i za stav svých lidí a bojeschopnost družstva. Jeho povinností je doručovat zpravodajské informace a informovat generála o situaci na bojišti. Jen tak je možné efektivně plánovat strategii a využívat bodového systému hry. Ke své obraně může kromě střelných zbraní používat i larpové zbraně např. šavle.
Poznámka: Počet omezen podle počtu vzniklých družstev. Role není vhodná pro každého, vyžaduje zkušenějšího hráče.
Střelec
Základní a nejdůležitější jednotka každé armády. Nejefektivnější a nejflexibilnější způsob zabíjení. Střelec je především údernou silou a ve své výzbroji může mít celou škálu zbraní. Nemá žádnou konkrétní specifikaci, řídí se rozkazy svého kapitána, případně generála. Výhody, kterými oplývá jsou mu dány jeho rasovou příslušností. Může používat všechny zbraně střelné i larpové.
Spojař
Řadový voják, stejně jako střelec. Má však svou vlastní specializaci, ke které využívá polní telefon. Spojař zajišťuje základní komunikaci mezi frontou a velitelským zázemím. Případně může vytvořit komunikační spojení s dalším spojařem v boji. Jeho úloha je nepostradatelná a případná absence spojaře může značně zkomplikovat nejen komunikaci, ale jakékoliv další strategické postupy armády. Spojař může používat všechny zbraně střelné i larpové.
Rekvizity jako je polní telefon obdrží hráč ve hře, nemusí si tak vyrábět vlastní. Může si však donést vlastní vysílačku, na kterou je zvyklý.
Poznámka: Počet hráčů v tomto povolání je omezen pouze na 2 v každé frakci.
Ranhojič
Ranhojič, medik nebo felčar. Bez jeho přítomnosti by byly ztráty na bojišti nepředstavitelné. Každý doufá, že jeho služby nebude potřebovat, když ta chvíle přijde. Jsou všichni rádi, že ho vidí. Ošetřuje zraněné přímo na bojišti a může tak velmi efektivně pozvednout bojeschopnost na frontě. Nemusí se přímo účastnit bojů a vyčkávat v týlu, až bude zapotřebí. Ranhojič však může používat všechny zbraně střelné i larpové.
Rekvizity jako jsou obvazy na ošetření nebo nárameník s červeným křížem obdrží hráč ve hře, nemusí si tak vyrábět vlastní.
Poznámka: Počet hráčů v tomto povolání je omezen pouze na 2 v každé frakci. Toto povolání nemusí být součást družstva, může fungovat samostatně.
Čaroděj
Čaroděj, mág nebo taky kouzelník, jak chcete. Ovládá magii na takové úrovni, že je možné využít jeho schopnosti na bojišti. Neoplývá takovou bojovou efektivitou jako střelec, jeho rozsah působnosti je však větší. Může sesílat kouzla jak na útok proti nepřátelům, tak obranu svých spolubojovníků nebo čistě pro strategické účely. Jeho přítomnost na bojišti má dopad na obě strany. Čaroděj může využívat pouze larpové zbraně a kouzla.
Rekvizity jako propriety na provádění kouzel a magickou hůl obdrží hráč ve hře, nemusí si tak vyrábět vlastní.
Poznámka: Počet hráčů v tomto povolání je omezen pouze na 2 v každé frakci. Toto povolání nemusí být součást družstva, může fungovat samostatně.